SK     CZ     EN     DE     HU     PL

 
14cz

CBS je druhý největší
vydavatel ručně malovaných map na světě.

Více o historii
 

 
70cz1

Na Slovensku a Česku zaměstnáváme lidi, kteří svou práci dělají srdcem.

Více o týmu
 

 

Mezi veřejnost jsme
dostali již více než 2 900 000 výtisků.

Více o mapách
 

 

Svými službami
pomáháme zviditelnit
cestovní ruch v Česku.

Více referencí
 

ProduktyKnihy leteckých fotografií

Knihy leteckých fotografií

Tyto knihy zachycují krásy Vašeho regionu očima dravce. Je to skvělý dárek pro partnery, který působí honosně a reprezentativně.

Malované mapy

Malované mapy

Malovaná mapa je ruční dílo, do posledního detailu vypracované člověkem, ne strojem nebo programem.Orientačné plány

Orientační plány

Jednoduché, přehledné, funkční pro každou obec, region či firmu. Toto je nová produktová řada.

Fotomapy

Fotomapy

Jsou turistické a informační tabule, vytvářené z leteckých snímků. Usnadňují orientaci v obcích i městech.Originální propagační materiály

Originální propagační materiály

Propagační materiály řeknou spoustu věcí za Vás. Podívejte se na naši nabídku a vyberte si to nejefektivnější řešení.

Podpora turismu

Podpora turismu

Podpora turismu ve Vašem regionu přitáhne více návštěvníků. Vybere si každý.

FaceBook  Twitter  


Malokarpatská vínna oblasť obopína z dvoch strán Malé Karpaty, ktoré sa tak automaticky ponúkajú na návštevu. Ak chcete na pár dní odísť z ruchu Bratislavy, či jednoducho zmeniť prostredie a vzduch, Malé Karpaty Vám majú čo ponúknuť.
Je tu široká sieť turistických chodníkov a kultúrnych zaujímavostí. Výlet môžete začať v niektorej obci vinohradníckej oblasti – napríklad v Doľanoch, Častej, Modre, Dolných alebo Horných Orešanoch. Ak chcete putovanie začať z vyšších nadmorských výšok, môžete sa autom doviezť na Zochovu chatu, či Pezinskú Babu a poprechádzať sa po spleti chodníkov v okolí. Bukové lesy v Malých Karpatoch vedia byť na jeseň naozaj malebné. Farebné popadané listy šuchotajúce na zemi spríjemnia atmosféru a stromy bez listov odhalia výhľady, ktoré bývajú v lete kvôli listom skryté.

hroznoHlavným hrebeňom Malých Karpát vedie červená turistická značka. Nájdete tu veľa pekných miest. Najvyšším vrchom s nadmorskou výškou 767 m.n.m. je vrch Záruby. Jeho návštevu cez pútavý Čertov žľab môžete spojiť s prechádzkou Smolenickým parkom s peknými pohľadmi na fotogenický Smolenický zámok. Na Záruby môžete putovať aj od vodnej nádrže Buková cez ruiny hradu Ostrý Kameň, ktorý je na ceste príjemným spestrením. Peknými výhľadovými miestami v centre Malých Karpát sú aj kopce Vápenná - s vyhliadkovou vežou na jej vrchu - a Vysoká. Dajú sa tu nájsť pekné solitérne stromy.
Ak máte radi hrady a históriu, môžete navštíviť Plavecký hrad dostupný po nenáročnom turistickom chodníku z Plaveckého Podhradia. Je to miesto, ktoré určite poteší aj najmenších. Z blízkeho Plaveckého Mikuláša si môžete pozrieť vápencovú Kršlenicu, kde si prídu na svoje aj horolezci. Zaujímavou je aj vzdialenejšia Čierna skala so skalnatým hrebeňom. Z jeho okraja si naplno vychutnávate hĺbku pod vami ako aj široké výhľady na zalesnené hrebene Karpát.

 

sudy
Ľahko dostupným miestom pre peknú jesennú prechádzku s najmenšími je aj hrad Korlátko. Väčším hradným komplexom je hrad Červený Kameň, kde môžete počas prehliadky nahliadnuť do zariadených interiérov hradu, hradného podzemia, či obranného systému hradu. Na nádvorí hradu sa organizujú mnohé kultúrne podujatia.
Vinohradnícka oblasť Tokaj je najmenšou zo všetkých vinohradníckych oblastí Slovenska. Je tvorená iba niekoľkými obcami - Veľká Tŕňa, Malá Tŕňa, Čerhov, Černochov, Bara, Slovenské Nové Mesto a Viničky. Ak sa rozhodnete pre návštevu týchto originálnych miest, určite si pozrite prastaré vinné pivničky v Malej a Veľkej Tŕni vytesané v bielom mäkkom tufe. V miestnych obchodíkoch si môžete kúpiť fľašku originálneho tokajského moku, ktoré sa ako prírodné sladké víno vyrába z takzvaných céb. Sú to bobule hrozna napadnuté špecifickou plesňou, ktorá ich vysuší. Pri potulkách vinicami Malej Tŕne môžete naďabiť na malú turistickú rozhľadňu Tokaj. Svojím tvarom, ktorý pripomína sud, je vskutku originálna. Je tu dokonca aj ďalekohľad, ktorému sa isto potešia malé deti.  vinna pivnica


A aké iné zaujímavosti tu ešte nájdete? V Borši si môžete pozrieť renesančný kaštieľ. V ňom sa v roku 1676 narodil František II. Rákoci - sedmohradské knieža a známy vodca posledného protihabsburgského povstania. Dobrým tipom na prechádzku pešo, či na bicykli, je povodie rieky Bodrog a jej mŕtve ramená. Na týchto miestach nájdete pokoj a kľud a nikto vás tu nebude vyrušovať. Ak tu stretnete miestnych rybárov, ochotne s vami prehodia pár slov. Ku Klinu nad Bodrogom to máte na skok. Ak budete pozorní, na lúčke pred ranogotickým kostolom nájdete malý stĺpik z lešteného kameňa, ktorý upozorňuje na najnižšie položené miesto na Slovensku s nadmorskou výškou 94,3 m n. m.. Milovníci hradov môžu pri potulkách navštíviť ruiny hradu Veľký Kamenec nad rovnako pomenovanou obcou.
Ak sa rozhodnete pre potulky jesennou prírodou niektorou z vinohradníckych oblastí Slovenska, nezabudnite si so sebou zobrať tematickú vinársku mapu Slovenska. Bude pre Vás dobrým sprievodcom.

Čo v nej môžete nájsť? Okrem perfektných tipov na výlety aj informácie ako napríklad:delenie vin

Veď sa presvedčte sami! Prezrite si interaktívnu mapu na internete.ehopu

 

Kompletnú ponuku máp miest Slovenska, ako aj jeho jednotlivých regiónov, či iné tematické mapy Slovenska si môžete pozrieť na stránke nášho eshopu.

NOVINKY

MALOVANÁ MAPA STRAKONICKA

31. 10. 2017
MALOVANÁ MAPA STRAKONICKA

Strakonicko má dudáka, Strakonický hrad nebo třeba kapra. Tyto arefakty k regionu neodmyslitelně patří a nedokážeme si ho bez nich představit. Pokud...

FOCENÍ V MLZE

31. 10. 2017
FOCENÍ V MLZE

Letecké focení může být zábava. Udělat dobré letecké snímky ale chce praxi a ne vždy se to podaří. Co se ale opravdu málokdy povede, je udělat dobré f...

MALOVANÁ MAPA PRAHY A OKO...

30. 10. 2017
MALOVANÁ MAPA PRAHY A OKOLÍ

  Říká se, že Praha je matka měst, ale nesmíme zapomínat na okolí Prahy, které je neméně zajímavé. My v CBS jsme se tentokrát podívali na zoubek...

MALOVANÁ MAPA KARLOVARSKA

9. 10. 2017
MALOVANÁ MAPA KARLOVARSKA

Pokračujeme v naší misi postupně pokrýt celou Českou republiku malovanými mapami. Tentokrát jsme se zaměřili na nejzápadnější cíp naší republiky - na...

Hlavní partneři

  • Liberec

  • Špindlerův Mlýn

  • Harrachov

  • Mladá Boleslav

  • Česká Lípa

  • 1

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz