SK     CZ     EN     DE     HU     PL

 
14cz

CBS je druhý největší
vydavatel ručně malovaných map na světě.

Více o historii
 

 
70cz1

Na Slovensku a Česku zaměstnáváme lidi, kteří svou práci dělají srdcem.

Více o týmu
 

 

Mezi veřejnost jsme
dostali již více než 2 900 000 výtisků.

Více o mapách
 

 

Svými službami
pomáháme zviditelnit
cestovní ruch v Česku.

Více referencí
 

ProduktyKnihy leteckých fotografií

Knihy leteckých fotografií

Tyto knihy zachycují krásy Vašeho regionu očima dravce. Je to skvělý dárek pro partnery, který působí honosně a reprezentativně.

Malované mapy

Malované mapy

Malovaná mapa je ruční dílo, do posledního detailu vypracované člověkem, ne strojem nebo programem.

Profesionální letecké fotografie vaší obce nebo firmy

Letecké fotografování

Profesionální letecké fotografie vaší obce nebo firmy.

Orientačné plány

Orientační plány

Jednoduché, přehledné, funkční pro každou obec, region či firmu.Fotomapy

Fotomapy

Jsou turistické a informační tabule, vytvářené z leteckých snímků. Usnadňují orientaci v obcích i městech.

Mapy VKU Harmanec

Mapy VKÚ Harmanec

Pokračujeme v tradici Vojenského kartografického ústavu, kterou zná každý turista. Značku VKÚ jsme si vzali od roku 2016 pod záštitu a znovu vydáváme aktualizované mapy.Originální propagační materiály

Originální propagační materiály

Propagační materiály řeknou spoustu věcí za Vás. Podívejte se na naši nabídku a vyberte si to nejefektivnější řešení.

Podpora turismu

Podpora turismu

Podpora turismu ve Vašem regionu přitáhne více návštěvníků. Vybere si každý.

FaceBook  Twitter  


Ak hľadáte nenáročný cyklistický výlet rovinatým terénom s využitím skôr cestného bicykla, pričom máte radi pohľady na upokojujúcu vodnú hladinu, bezpochyby dobrým tipom je cyklistická trasa, ktorá vedie popri rieke Dunaj do vzdialenejších mestských častí Bratislavy. Okrem spoznávania krás prírody môžete cyklistické putovanie spojiť s návštevou zaujímavých kultúrnych a historických miest, ktoré sa na cyklotrase ponúkajú.cyklotrasa 2 velka

 

 Ak pre začiatok cyklistického putovania zvolíte pravú petržalskú stranu Dunaja, hneď v blízkych Rusovciach sa ponúka pre návštevu historický Rusovský kaštieľ, ktorý sa nachádza uprostred nádherného anglického parku. Ak máte radi históriu, v Rusovciach si môžete pozrieť aj antickú Gerulatu zo stavbami z 1. až 4. storočia nášho letopočtu. Ak vás na cyklistike sprevádzajú malé deti a chcete pre ne urobiť prestávku, ešte do konca októbra môžete v tejto lokalite navštíviť nový zábavný park Action Park Čunovo, kde si deti určite prídu na svoje.


Pred znovu napojením na cyklotrasu pri Čunove sa môžete prejsť okolo Čunovských jazier, ktoré sa považujú za najkrajšie v okolí Bratislavy, pretože je tu čistá priezračná voda, čomu napomáhajú štrkové pláže a naozaj pekná príroda. Čunovské jazerá sú súčasťou prírodnej rezervácie Ostrovné lúčky a tiež Chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy. Malebné jazerá obklopuje lužný les.


Pre milovníkov umenia môže byť za Čunovom príjemnou zastávkou jedno z najmladších európskych múzeí moderného umenia, ktorým je Danubiana. Názov je odvodený, ako inak, od všadeprítomnej rieky Dunaj. Galéria je zaujímavá už len svojou polohou na malom cípe Žitného ostrova obkolesená takmer zo všetkých strán Dunajom. Tvarom pripomína rímsku galéru uviaznutú na plytčine. V interiéroch galérie sa konajú prehliadky významných svetových umelcov. V priľahlom veľkom parku sú prezentované sochárske diela. Na tomto mieste nájdete jedinečné spojenie prírody, umenia a modernej architektúry a na cykloputovaní týmito miestami by ste ho určite nemali vynechať.
Ak ste viac športovo orientovaný a máte radi adrenalín, cestou ku galérii nevynechajte areál vodných športov. Vybavením spĺňa kritériá najvyššej kvality, a tak si môžete na vlastné oči obzrieť miesto, kde sa organizujú preteky na európskej a svetovej úrovni. Na svoje si tu prídu nielen výkonnostní vodní slalomári a raftéri, ale aj rekreační športovci, ktorí majú radi divokú vodu a chcú si so skúseným inštruktorom vyskúšať niečo nové. Dva hlavné kanále sú navzájom prepojené, čím vznikajú širšie možnosti kombinácií divokej jazdy dolu kanálom.

velky meder cyklotrasy b 8613268209e229b8


Od galérie prechádza cyklotrasa úzkym pásom, ktorý sa neskôr rozširuje a prichádzate do Vojky nad Dunajom. Ak sa nechcete vracať na začiatok svojho putovania rovnakou cestou, môžete na týchto miestach využiť kompu, ktorá pravidelne bezplatne premáva medzi Vojkou a Kiselicou na druhej strane Dunaja. Jej premávka môže byť prerušená v prípade silného vetra alebo hustej hmly. Ak budete chcieť využiť jej služby, je dobré si dopredu pred samotnou cestou jej prevádzku overiť telefonicky. Ak máte na cyklistické putovanie viac času a kondične zvládnete aj dlhší cyklistický výlet, na druhú stranu Dunaja môžete prejsť až pri vzdialenejšom Gabčíkove. Pri prechode cez Dunaj si určite všimnete zaujímavú rozhľadňu, ktorá tu bola vybudovaná v roku 1992.


Pri spiatočnej ceste od Kiselice sa cyklotrasa drží blízkosti Dunaja. Prechádzate okolo Čilistova a Hanuliakova a potom opäť vchádzate do Chránenej krajinnej oblasti Dunajské luhy, za ktorou je pri okraji Bratislavy priemyselný park Slovnaftu. Na druhú stranu Dunaja k začiatku putovania sa môžete vrátiť napríklad cez Prístavný most.
Na cyklotúry Vám ponúkame mapy – názorné a krásne – ktoré Vám vypovedia omnoho viac než len o cyklotrasách a prevýšeniach. Chcete sa dozvedieť, kde po ceste sa naozaj oplatí pristaviť?


Pripravujeme pre Vás maľovanú cyklomapu Bratislavského kraja!
Ručne maľované mapy sú turistickým informačným materiálom, ktorý vypovedá o regióne a jeho službách. Viac informácií o tom, ako sa ručne maľované mapy vyrábajú nájdete tu.


Vlastníte obchod s bicyklami, penzión alebo reštauráciu? Ste občanom mestskej časti, starostom dediny alebo primátor mesta? Chcete napomôcť rozvoju celého regiónu (a nielen Bratislavy)? Chcete zvýrazniť svoje služby, projekty alebo produkty?
Napíšte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. alebo zavolajte na telefónne číslo 0908 734 023 ešte teraz a zaistite si svoje miesto na prezentáciu v ručne maľovanej mape bratislavského kraja!


Mohlo by Vás zaujímať:
Kompletnú ponuku máp Slovenska - jeho miest, regiónov, cyklistických máp, či tematických máp si môžete pozrieť na stránke ehopu.

NOVINKY

Benešovsko pohledem ptáků...

10. 1. 2019
Benešovsko pohledem ptáků uvidíte v nové knize

Začínáme pracovat na nové knize leteckých fotografií Benešovsko z nebe. Benešovsko, oblast rozmanitá s vodními toky, dává široké možnosti pro rek...

Vánoční večírek ve stylu...

9. 1. 2019
Vánoční večírek ve stylu 100 let vzniku Československa

Celý rok 2018 probíhal v duchu oslav 100 let vzniku Československa. Také naše firma se k oslavám připojila - vydali jsme Historickou mapu 100 let...

Vánoční porada

8. 1. 2019
Vánoční porada

Poslední porada v roce 2018 probíhala tentokrát ve slavnostnějším a uvolněnějším duchu dne 7.prosince. Všichni jsme již byli vánočně naladěni a těšili...

Domažlicko v nové knize

20. 12. 2018
Domažlicko v nové knize

Okres Domažlice v Plzeňském kraji okouzlí svými přírodními krásami, čistým životním prostředím, ale také lidovými chodskými tradicemi. Domažlicko na l...

Tip na výlet

Branná – obec, která dala...

16. 11. 2018
Branná – obec, která dala světu jedlý jeřáb

Malá obec Branná v podhůří Jeseníků se od svého vzniku kolem roku 1282 až do roku 1947, nazývala Goldenstein (Zlatý kámen), česky Kolštejn. 

Výlov Hradeckého rybníka

26. 10. 2018
Výlov Hradeckého rybníka

Milovníci ryb si zcela jistě nenechali o tomto víkendu ujít výlov Hradeckého rybníka v Tovačově na Přerovsku. Je to jeden z největších výlovů ryb na M...

Malovaná pozvánka do Bero...

5. 10. 2018
Malovaná pozvánka do Berouna

Středočeské město Beroun má svým návštěvníkům co nabídnout.

Muzeum historických kočár...

13. 9. 2018
Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem

V malebné obci Čechy pod Kosířem se nachází MUZEUM KOČÁRŮ, které patří k největším ve střední Evropě.   

Hlavní partneři

  • Liberec

  • Špindlerův Mlýn

  • Harrachov

  • Mladá Boleslav

  • Kudy z nudy

    Kudy z nudy
  • 1
  • 2

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz