SK     CZ     EN     DE     HU     PL

 
14cz

CBS je druhý největší
vydavatel ručně malovaných map na světě.

Více o historii
 

 
70cz1

Na Slovensku a Česku zaměstnáváme lidi, kteří svou práci dělají srdcem.

Více o týmu
 

 

Mezi veřejnost jsme
dostali již více než 2 900 000 výtisků.

Více o mapách
 

 

Svými službami
pomáháme zviditelnit
cestovní ruch v Česku.

Více referencí
 

ProduktyKnihy leteckých fotografií

Knihy leteckých fotografií

Tyto knihy zachycují krásy Vašeho regionu očima dravce. Je to skvělý dárek pro partnery, který působí honosně a reprezentativně.

Malované mapy

Malované mapy

Malovaná mapa je ruční dílo, do posledního detailu vypracované člověkem, ne strojem nebo programem.

Profesionální letecké fotografie vaší obce nebo firmy

Letecké fotografování

Profesionální letecké fotografie vaší obce nebo firmy.

Orientačné plány

Orientační plány

Jednoduché, přehledné, funkční pro každou obec, region či firmu.Fotomapy

Fotomapy

Jsou turistické a informační tabule, vytvářené z leteckých snímků. Usnadňují orientaci v obcích i městech.

Mapy VKU Harmanec

Mapy VKÚ Harmanec

Pokračujeme v tradici Vojenského kartografického ústavu, kterou zná každý turista. Značku VKÚ jsme si vzali od roku 2016 pod záštitu a znovu vydáváme aktualizované mapy.Originální propagační materiály

Originální propagační materiály

Propagační materiály řeknou spoustu věcí za Vás. Podívejte se na naši nabídku a vyberte si to nejefektivnější řešení.

Podpora turismu

Podpora turismu

Podpora turismu ve Vašem regionu přitáhne více návštěvníků. Vybere si každý.

FaceBook  Twitter  

 

 Celou Bystrickou dolinou pomenovanej podľa rieky Bystrica vedie od Krásna nad Kysucou ku vodnej nádrži Nová Bystrica Bystrická cyklomagistrála. Ide po miestach bývalej lesnej úvraťovej železničky používanej pre zvážanie vyťaženého dreva. Je teda prevýšením nenáročná, vhodná aj pre najmenšie deti, ktoré sa len učia bicyklovať, mimo hlavných ciest. Môžete si byť istí, že tu stretnete len bicyklistov, korčuliarov alebo peších turistov a nebudú vás vyrušovať žiadne autá. Nájdete tu úseky pod horou, ktoré v lete príjemne ochladia, na jeseň hrajú farbami, ako aj úseky, kde prechádzate krásnymi lúkami, či popri rieke Bystrica. V zime sa môžete týmito miestami bez obáv veselo prebehnúť na bežkách. Skvelé, no nie?

slovensky orloj zvLákadlom v doline je Stará Bystrica, kde môžete na rínku sv. Michala Archanjela obdivovať prvý slovenský drevený orloj.

Počas promenády apoštolov vytvárajú zvukovú kulisu dva zvony. Jeden sa volá Riečnická Madona podľa obce Riečnica, ktorá bola zatopená pri stavbe vodnej nádrže Nová Bystrica. Na námestí si môžete pozrieť Zbojnícku baštu, na mieste ktorej stála budova starej hasičskej zbrojnice. Pred baštou je na chodníku umiestnený Zbojnícky kameň, na ktorom podľa legendy na vrchole Černatína tancovali víly so zbojníkmi. Dominantou obce je biely kostol sv. Michala Archanjela postavený v roku 1892.


Ak máte radi turistiku, nuž vedzte, že nad Starou Bystricou sa v masíve Nocľahy na vrchu Bobovec v nadmorskej výške 723 m.n.m. vypína kamenná rozhľadňa. Určite si ju všimnete aj z rínku. Na rozhľadňu vedie dlhšia žltá turistická značka alebo zelený strmší a kratší náučný chodník. A vedeli ste, že meno vrchu Bobovec je odvodené zo strukoviny bôb, ktorá bola rozšírenou potravinou najmä v minulosti? Z rozhľadne môžete obdivovať Bystrickú dolinu, s dominantnou Veľkou Račou, ktorá je najvyšším vrchom Kysuckých Beskýd. Nebude chýbať ani pohľad na Malú Fatru, či Martinské hole a pri dobrej viditeľnosti môžete zazrieť aj Lysú horu – kráľovnú Moravsko-sliezskych Beskýd.

Autorom rozhľadne je architekt Stanislav Mikovčák. Ak máte radi rozhľadne, na podobnú rozhľadňu od toho istého autora môžete na Kysuciach naďabiť aj na Marťákovom vrchu nad osadou Zákopčie za Čadcou. 

Ak zabočíte kúsok doprava do údolia Lutišanky smerom na Lutiše, v obci Radôstka Vás čaká ďalší skvost - rímsko - katolícky kostol sv. Andreja Svorada a Beňadika.

Kostol zaujme na prvý pohľad. Hoci je to nový kostol, vysvätený v roku 1998, je pekne a citlivo zasadený do okolitej prírody. Pri jeho stavbe boli použité tradičné postupy a materiál typický pre tento región, a to kameň, drevo a drevená šindľová krytina. Jeho architektúru ocenil aj Európsky inštitút kultúrnych trás so sídlom v Luxemburgu druhým miestom za vidiecku architektúru vo východnej Európe.

radostka kostol zvNad Starou Bystricou je obec Nová Bystrica, ktorá je v súčasnosti najväčšou obcou na Kysuciach. Bola osídlená, podobne ako celé Kysuce, kopaničiarskym spôsobom. Jej súčasť tvorí aj známa Vychylovka, ktorá však nikdy netvorila samostatnú obec.
Nad Novou Bystricou to máte iba kúsok ku vodnej nádrži Nová Bystrica, ktorá je zásobárňou pitnej vody pre Čadcu a Žilinu. Voda nádrže zatopila bývalé osady Riečnica a Harvelka, ako aj pôvodnú cestu, ktorá viedla z Kysúc na Oravu. Od priehradného múru sa môžete pokochať pohľadmi na pokojnú vodnú hladinu, nad ktorou sa čnie špička skalnatého Veľkého Rozsutca Malej Fatry. Pešo alebo na bicykli sa okolo vodnej nádrže po asfaltovej ceste môžete vydať ku bielemu kostolu zo začiatku 20. storočia, ktorý je pamiatkou na spomínanú zatopenú obec Riečnica. Je to magické miesto. Každý rok sa tu pravidelne stretávajú rodáci a bývalí obyvatelia zatopených obcí. Okrem kostola tu už nič z minulých osád nenájdete.


Avšak, mnohé objekty sa podarilo premiestniť a môžete ich obdivovať v jedinečnom  skanzene Kysuckej dediny vo Vychylovke v malebnej doline Chmúra. Nájde tu napríklad stodolu a obytný dom z osady Do Potoka zo zátopovej oblasti Riečnice, či vodný mlyn a pílu z 19. storočia z Klubiny. Zo Zborova nad Bystricou sem bola premiestnená Kaplnka Ružencovej Panny Márie. A napokon musím spomenúť aj ďalšie veľké lákadlo, najmä pre tých najmenších, a síce fungujúci vláčik Kysucko-oravskej lesnej železnice, na ktorom sa môžete previezť jedinečným úvraťovým systémom. V lete sa môžete nechať vyviezť od skanzenu drezinou ešte vyššie až do sedla Demänová, ktoré sa nachádza na rozhraní Chránenej krajinnej oblasti Kysuce a Hornej Oravy.
Na potulkách týmito miestami si nezabudnite so sebou zobrať ručne maľovanú mapu regiónu Kysúc, ktorá vám dá ďalšie tipy na zaujímavosti, či turistické výlety.

kysucemapa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kompletnú ponuku máp miest Slovenska, ako aj jeho jednotlivých regiónov, či tematické mapy Slovenska si môžete pozrieť na stránke nášho ehopu. Veríme, že tu nájdete to, čo potrebujete.

NOVINKY

Benešovsko pohledem ptáků...

10. 1. 2019
Benešovsko pohledem ptáků uvidíte v nové knize

Začínáme pracovat na nové knize leteckých fotografií Benešovsko z nebe. Benešovsko, oblast rozmanitá s vodními toky, dává široké možnosti pro rek...

Vánoční večírek ve stylu...

9. 1. 2019
Vánoční večírek ve stylu 100 let vzniku Československa

Celý rok 2018 probíhal v duchu oslav 100 let vzniku Československa. Také naše firma se k oslavám připojila - vydali jsme Historickou mapu 100 let...

Vánoční porada

8. 1. 2019
Vánoční porada

Poslední porada v roce 2018 probíhala tentokrát ve slavnostnějším a uvolněnějším duchu dne 7.prosince. Všichni jsme již byli vánočně naladěni a těšili...

Domažlicko v nové knize

20. 12. 2018
Domažlicko v nové knize

Okres Domažlice v Plzeňském kraji okouzlí svými přírodními krásami, čistým životním prostředím, ale také lidovými chodskými tradicemi. Domažlicko na l...

Tip na výlet

Branná – obec, která dala...

16. 11. 2018
Branná – obec, která dala světu jedlý jeřáb

Malá obec Branná v podhůří Jeseníků se od svého vzniku kolem roku 1282 až do roku 1947, nazývala Goldenstein (Zlatý kámen), česky Kolštejn. 

Výlov Hradeckého rybníka

26. 10. 2018
Výlov Hradeckého rybníka

Milovníci ryb si zcela jistě nenechali o tomto víkendu ujít výlov Hradeckého rybníka v Tovačově na Přerovsku. Je to jeden z největších výlovů ryb na M...

Malovaná pozvánka do Bero...

5. 10. 2018
Malovaná pozvánka do Berouna

Středočeské město Beroun má svým návštěvníkům co nabídnout.

Muzeum historických kočár...

13. 9. 2018
Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem

V malebné obci Čechy pod Kosířem se nachází MUZEUM KOČÁRŮ, které patří k největším ve střední Evropě.   

Hlavní partneři

  • Liberec

  • Špindlerův Mlýn

  • Harrachov

  • Mladá Boleslav

  • Kudy z nudy

    Kudy z nudy
  • 1
  • 2

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz