SK     CZ     EN     DE     HU     PL

 
14cz

CBS je druhý největší
vydavatel ručně malovaných map na světě.

Více o historii
 

 
70cz1

Na Slovensku a Česku zaměstnáváme lidi, kteří svou práci dělají srdcem.

Více o týmu
 

 

Mezi veřejnost jsme
dostali již více než 2 900 000 výtisků.

Více o mapách
 

 

Svými službami
pomáháme zviditelnit
cestovní ruch v Česku.

Více referencí
 

ProduktyKnihy leteckých fotografií

Knihy leteckých fotografií

Tyto knihy zachycují krásy Vašeho regionu očima dravce. Je to skvělý dárek pro partnery, který působí honosně a reprezentativně.

Malované mapy

Malované mapy

Malovaná mapa je ruční dílo, do posledního detailu vypracované člověkem, ne strojem nebo programem.Orientačné plány

Orientační plány

Jednoduché, přehledné, funkční pro každou obec, region či firmu. Toto je nová produktová řada.

Fotomapy

Fotomapy

Jsou turistické a informační tabule, vytvářené z leteckých snímků. Usnadňují orientaci v obcích i městech.Originální propagační materiály

Originální propagační materiály

Propagační materiály řeknou spoustu věcí za Vás. Podívejte se na naši nabídku a vyberte si to nejefektivnější řešení.

Podpora turismu

Podpora turismu

Podpora turismu ve Vašem regionu přitáhne více návštěvníků. Vybere si každý.

FaceBook  Twitter  

 

 Celou Bystrickou dolinou pomenovanej podľa rieky Bystrica vedie od Krásna nad Kysucou ku vodnej nádrži Nová Bystrica Bystrická cyklomagistrála. Ide po miestach bývalej lesnej úvraťovej železničky používanej pre zvážanie vyťaženého dreva. Je teda prevýšením nenáročná, vhodná aj pre najmenšie deti, ktoré sa len učia bicyklovať, mimo hlavných ciest. Môžete si byť istí, že tu stretnete len bicyklistov, korčuliarov alebo peších turistov a nebudú vás vyrušovať žiadne autá. Nájdete tu úseky pod horou, ktoré v lete príjemne ochladia, na jeseň hrajú farbami, ako aj úseky, kde prechádzate krásnymi lúkami, či popri rieke Bystrica. V zime sa môžete týmito miestami bez obáv veselo prebehnúť na bežkách. Skvelé, no nie?

slovensky orloj zvLákadlom v doline je Stará Bystrica, kde môžete na rínku sv. Michala Archanjela obdivovať prvý slovenský drevený orloj.

Počas promenády apoštolov vytvárajú zvukovú kulisu dva zvony. Jeden sa volá Riečnická Madona podľa obce Riečnica, ktorá bola zatopená pri stavbe vodnej nádrže Nová Bystrica. Na námestí si môžete pozrieť Zbojnícku baštu, na mieste ktorej stála budova starej hasičskej zbrojnice. Pred baštou je na chodníku umiestnený Zbojnícky kameň, na ktorom podľa legendy na vrchole Černatína tancovali víly so zbojníkmi. Dominantou obce je biely kostol sv. Michala Archanjela postavený v roku 1892.


Ak máte radi turistiku, nuž vedzte, že nad Starou Bystricou sa v masíve Nocľahy na vrchu Bobovec v nadmorskej výške 723 m.n.m. vypína kamenná rozhľadňa. Určite si ju všimnete aj z rínku. Na rozhľadňu vedie dlhšia žltá turistická značka alebo zelený strmší a kratší náučný chodník. A vedeli ste, že meno vrchu Bobovec je odvodené zo strukoviny bôb, ktorá bola rozšírenou potravinou najmä v minulosti? Z rozhľadne môžete obdivovať Bystrickú dolinu, s dominantnou Veľkou Račou, ktorá je najvyšším vrchom Kysuckých Beskýd. Nebude chýbať ani pohľad na Malú Fatru, či Martinské hole a pri dobrej viditeľnosti môžete zazrieť aj Lysú horu – kráľovnú Moravsko-sliezskych Beskýd.

Autorom rozhľadne je architekt Stanislav Mikovčák. Ak máte radi rozhľadne, na podobnú rozhľadňu od toho istého autora môžete na Kysuciach naďabiť aj na Marťákovom vrchu nad osadou Zákopčie za Čadcou. 

Ak zabočíte kúsok doprava do údolia Lutišanky smerom na Lutiše, v obci Radôstka Vás čaká ďalší skvost - rímsko - katolícky kostol sv. Andreja Svorada a Beňadika.

Kostol zaujme na prvý pohľad. Hoci je to nový kostol, vysvätený v roku 1998, je pekne a citlivo zasadený do okolitej prírody. Pri jeho stavbe boli použité tradičné postupy a materiál typický pre tento región, a to kameň, drevo a drevená šindľová krytina. Jeho architektúru ocenil aj Európsky inštitút kultúrnych trás so sídlom v Luxemburgu druhým miestom za vidiecku architektúru vo východnej Európe.

radostka kostol zvNad Starou Bystricou je obec Nová Bystrica, ktorá je v súčasnosti najväčšou obcou na Kysuciach. Bola osídlená, podobne ako celé Kysuce, kopaničiarskym spôsobom. Jej súčasť tvorí aj známa Vychylovka, ktorá však nikdy netvorila samostatnú obec.
Nad Novou Bystricou to máte iba kúsok ku vodnej nádrži Nová Bystrica, ktorá je zásobárňou pitnej vody pre Čadcu a Žilinu. Voda nádrže zatopila bývalé osady Riečnica a Harvelka, ako aj pôvodnú cestu, ktorá viedla z Kysúc na Oravu. Od priehradného múru sa môžete pokochať pohľadmi na pokojnú vodnú hladinu, nad ktorou sa čnie špička skalnatého Veľkého Rozsutca Malej Fatry. Pešo alebo na bicykli sa okolo vodnej nádrže po asfaltovej ceste môžete vydať ku bielemu kostolu zo začiatku 20. storočia, ktorý je pamiatkou na spomínanú zatopenú obec Riečnica. Je to magické miesto. Každý rok sa tu pravidelne stretávajú rodáci a bývalí obyvatelia zatopených obcí. Okrem kostola tu už nič z minulých osád nenájdete.


Avšak, mnohé objekty sa podarilo premiestniť a môžete ich obdivovať v jedinečnom  skanzene Kysuckej dediny vo Vychylovke v malebnej doline Chmúra. Nájde tu napríklad stodolu a obytný dom z osady Do Potoka zo zátopovej oblasti Riečnice, či vodný mlyn a pílu z 19. storočia z Klubiny. Zo Zborova nad Bystricou sem bola premiestnená Kaplnka Ružencovej Panny Márie. A napokon musím spomenúť aj ďalšie veľké lákadlo, najmä pre tých najmenších, a síce fungujúci vláčik Kysucko-oravskej lesnej železnice, na ktorom sa môžete previezť jedinečným úvraťovým systémom. V lete sa môžete nechať vyviezť od skanzenu drezinou ešte vyššie až do sedla Demänová, ktoré sa nachádza na rozhraní Chránenej krajinnej oblasti Kysuce a Hornej Oravy.
Na potulkách týmito miestami si nezabudnite so sebou zobrať ručne maľovanú mapu regiónu Kysúc, ktorá vám dá ďalšie tipy na zaujímavosti, či turistické výlety.

kysucemapa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kompletnú ponuku máp miest Slovenska, ako aj jeho jednotlivých regiónov, či tematické mapy Slovenska si môžete pozrieť na stránke nášho ehopu. Veríme, že tu nájdete to, čo potrebujete.

NOVINKY

Mělnicko z nebe

17. 9. 2018
Mělnicko z nebe

Právě začínáme pracovat na nové knize leteckých fotografií - Mělnicko z nebe. Tento turisticky atraktivní kraj ležící v severní části Středočeského kr...

Křest ručně malované mapy...

12. 9. 2018
Křest ručně malované mapy Česko dětem 2

Zveme vás na křest naší nové ručně malované mapy Česko z nebe 2, který se uskuteční na Ještědu v sobotu 15.9.2018 ve 12 hodin v rámci akce Oslavy 45....

Výjezdní porada a teambui...

11. 9. 2018
Výjezdní porada a teambuilding v Bozeňově

První zářijový čtvrtek a pátek jsme strávili všichni kolegové společně. V areálu hotelu Bozeňov, který nám poskytl skvělé zázemí, nás čekala porada t...

ZÁŘÍ září v kalendáři

10. 9. 2018
ZÁŘÍ září v kalendáři

Podzim je časem příprav a plánování na rok příští a papírový kapesní kalendářík s obrázkem na jedné straně a kalendáriem na druhé, najdeme snad v každ...

Tip na výlet

Muzeum historických kočár...

13. 9. 2018
Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem

V malebné obci Čechy pod Kosířem se nachází MUZEUM KOČÁRŮ, které patří k největším ve střední Evropě.   

Tip na výlet - Baťův kaná...

31. 8. 2018
Tip na výlet - Baťův kanál

Turistický cíl Východní Moravy.  Po březích Baťova kanálu se můžete vydat po cyklostezce od Kroměříže až do Hodonína.  

Tip na výlet - Čechy pod...

21. 8. 2018
Tip na výlet - Čechy pod Kosířem

Nenápadná, ale malebná vesnice ležící na rozhraní Drahanské vrchoviny, na úpatí severozápadního svahu Velkého Kosíře. Je vzdálena 12 km od Prostějova...

Malovaná pozvánka do Hrad...

10. 8. 2018
Malovaná pozvánka do Hradce Králové

Město českých královen a jedinečné architektury, město zeleně a stylu, centrum duchovního života, kultury a vzdělanosti. To je Hradec Králové, statisí...

Hlavní partneři

  • Liberec

  • Špindlerův Mlýn

  • Harrachov

  • Mladá Boleslav

  • Česká Lípa

  • 1
  • 2

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz