SK     CZ     EN     DE     HU     PL

 
14cz

CBS je druhý největší
vydavatel ručně malovaných map na světě.

Více o historii
 

 
70cz1

Na Slovensku a Česku zaměstnáváme lidi, kteří svou práci dělají srdcem.

Více o týmu
 

 

Mezi veřejnost jsme
dostali již více než 2 900 000 výtisků.

Více o mapách
 

 

Svými službami
pomáháme zviditelnit
cestovní ruch v Česku.

Více referencí
 

ProduktyKnihy leteckých fotografií

Knihy leteckých fotografií

Tyto knihy zachycují krásy Vašeho regionu očima dravce. Je to skvělý dárek pro partnery, který působí honosně a reprezentativně.

Malované mapy

Malované mapy

Malovaná mapa je ruční dílo, do posledního detailu vypracované člověkem, ne strojem nebo programem.

Profesionální letecké fotografie vaší obce nebo firmy

Letecké fotografování

Profesionální letecké fotografie vaší obce nebo firmy.

Orientačné plány

Orientační plány

Jednoduché, přehledné, funkční pro každou obec, region či firmu.Fotomapy

Fotomapy

Jsou turistické a informační tabule, vytvářené z leteckých snímků. Usnadňují orientaci v obcích i městech.

Mapy VKU Harmanec

Mapy VKÚ Harmanec

Pokračujeme v tradici Vojenského kartografického ústavu, kterou zná každý turista. Značku VKÚ jsme si vzali od roku 2016 pod záštitu a znovu vydáváme aktualizované mapy.Originální propagační materiály

Originální propagační materiály

Propagační materiály řeknou spoustu věcí za Vás. Podívejte se na naši nabídku a vyberte si to nejefektivnější řešení.

Podpora turismu

Podpora turismu

Podpora turismu ve Vašem regionu přitáhne více návštěvníků. Vybere si každý.

FaceBook  Twitter  

 

Hrad Lietava

lietava 06Ak pri ceste autom zo Žiliny odbočíte za Lietavskou Lúčkou doprava, dostanete sa do obce Lietava, časť Majer v nadmorskej výške približne 390 m.n.m.. Odtiaľto vedie modrá turistická značka na Lietavský hrad, ktorý sa čnie na vrchu Cibuľník oddeľujúci od seba Lietavu na severe a Lietavskú Svinnú na juhu.

lietava 01

Cesta na hrad je príjemná a nenáročná, vhodná aj pre najmenších. Spočiatku vedie okolo obývaných domov, potom lúkami, z ktorých Vás už láka pohľad hrad, až prídete do malého sedielka, kde prichádzajú aj prešlapané, dobre viditeľné neznačené cesty od Lietavskej Svinnej. Sedielko je pekné miesto, vhodné aj na opekanie. Potom sa značka ponorí do lesa. Stúpanie vedie borovicovo-listnatým lesom, na kratučkom úseku je trochu strmšie. Posledný úsek ku hradu je veľmi príjemný, pretože sa ide prakticky po rovinke. Úplne si viem predstaviť, ako tu kedysi chodili ku hradu na kočoch. Napravo je skalnatý zráz, z ktorého sú krásne pohľady na Malú Fatru a Martinské hole a samozrejme hrad, ktorý sa týči na strmých vápencových bralách. Pekné výhľady sú aj z hradu - pridáva sa pohľad Žilina a  kopce Kysuckých Beskýd ako Ľadonhora a hrebeň Stien, Veľký Vreteň, Brodnianka a Kysucká brána v tvare písmena V. Môžete odtiaľto zazrieť zakrivenú špičku Kľaku s  hrebeňom lúčanskej Malej Fatry.

lietava 04
Na hrade Lietava prebiehajú v súčasnosti rekonštrukčné práce, na ktorých má zásluhu predovšetkým Združenie na záchranu Lietavského hradu. Združenie organizuje na hrade napríklad Deň otvorených dverí, kedy si tu môžu deti vyskúšať streľbu z kuše, obdivovať dobové odevy, kúpiť magnetku alebo pohľadnicu hradu na pamiatku. Dospelí si môžu vypočuť zaujímavú prednášku o histórii hradu. Prehliadkou hradu sa dá stráviť dobrá hodinka času.


Ak sa Vám nechce vrátiť po tej istej ceste, po modrej turistickej značke sa dá pokračovať najprv bukovým lesom a neskôr po dobre prešlapanej neznačenej ceste z malého sedielka zostúpiť do Lietavy. Určite si všimnete na protiľahlom svahu malý sympatický belasý rímsko-katolícky farský kostol, pekne zasadený do prírody. Ak ku nemu vystúpite, odmenia Vás pekné výhľady na hrad. Potom sa po prístupovej asfaltovej komunikácií môžete vrátiť naspäť do časti Lietava, Majer. Ak ste vyznávačom cyklistiky a nevadí vám strmší terén, v smere od Lietavy si môžete na hrad bez problémov vyjsť aj na horskom bicykli.

 


Hričovský hrad

Ak sa zo Žiliny vyberiete okolo vodnej nádrže Hričov, Horného Hričova a v Dolnom Hričove odbočíte doľava, dostanete sa do Hričovského Podhradia. Odtiaľto Vás na Hričovský hrad dovedie červená turistická značka. Z lúk nad dedinkou je pekne vidieť na vyvýšenine najvyššie časti zrúcaniny hradu. Od roku 2013 Vás sprevádzajú na ceste na hrad aj tabule náučného chodníka. Tabúľ je celkovo 20 a tvoria príjemné spestrenie cesty na hrad, ktorá ide neskôr v lese malým údolím. 
Názov Hričov pochádza od slova Grič – skala alebo skalnatý. V roku 2010 vzniklo Združenie priateľov Hričovského hradu, ktoré sa snaží o konzerváciu ruín hradu, realizáciu archeologického výskumu a o prezentáciu tejto národnej kultúrnej pamiatky. dsc 0094dsc 0156
Na konci údolíčka nasleduje krátke prudšie stúpanie, výšvih na hranu a krátky traverz listnatým lesom. Čoskoro prichádzate ku smerovníku Pod hradom Hričov v nadmorskej výške 490 m.n.m.. Je tu aj drevený prístrešok, kde sa dá len tak posedieť, či posilniť sa. Odtiaľto vedie na hrad neznačená, ale dobre viditeľná cestička. Terén je vďaka práci združenia pomerne dobre očistený od náletov a umožňuje pekný pohľad zospodu na ruiny hradu. 

Do vnútorného areálu hradu sa vchádza po schodoch v šikmej skale. Prechod je tak jednoduchší, ako keď tu schody neboli. Ak sa chcete dostať až na najvyššiu vyhliadkovú plošinu hradu, musíte prejsť cez výšvih, kde treba byť opatrný a pridŕžať sa rukami skál. Ak sa Vám to podarí a túto prekážku zdoláte, z plošiny sa Vám ukáže pekný výhľad – smerom na východ sa čnie majestátny hrebeň Malej Fatry od oboch Rozsutcov až po Suchý vrch a viac vpravo tróni rovnejší hrebeň Martinských holí s vysielačom. Pred Malou Fatrou sa ukazuje Žilina. Bližšie pod hradom je vidieť asfaltovú cestu z Podhradia do Paštiny Závady. Naokolo sú lúky a lesíky predhoria Súľovských vrchov, na mnohých miestach z nich čnejú biele skalky - typické pre Súľovské vrchy.


Oba hrady sú pekným tipom na nedeľnú prechádzku s rodinou s deťmi alebo s priateľmi. Ak týmto regiónom iba prechádzate autom, môžete sa tu zastaviť, nadýchať sa čerstvého vzduchu a vystriedať sedenie v aute zaujímavou turistikou na miesta, kde na Vás dýchne minulosť a história. Odmenou Vám budú pekné výhľady na okolitú malebnú prírodu.

dsc 0165
Môžete si zo sebou zobrať mapu Slovensko – malebná krajina, ktorá Vám dá tipy aj na ďalšie hrady a zámky. Kompletnú ponuku máp miest Slovenska, ako aj jeho jednotlivých regiónov, či tematické mapy Slovenska si môžete pozrieť na stránke nášho ehopu. Veríme, že si z ponuky vyberiete!

NOVINKY

Benešovsko pohledem ptáků...

10. 1. 2019
Benešovsko pohledem ptáků uvidíte v nové knize

Začínáme pracovat na nové knize leteckých fotografií Benešovsko z nebe. Benešovsko, oblast rozmanitá s vodními toky, dává široké možnosti pro rek...

Vánoční večírek ve stylu...

9. 1. 2019
Vánoční večírek ve stylu 100 let vzniku Československa

Celý rok 2018 probíhal v duchu oslav 100 let vzniku Československa. Také naše firma se k oslavám připojila - vydali jsme Historickou mapu 100 let...

Vánoční porada

8. 1. 2019
Vánoční porada

Poslední porada v roce 2018 probíhala tentokrát ve slavnostnějším a uvolněnějším duchu dne 7.prosince. Všichni jsme již byli vánočně naladěni a těšili...

Domažlicko v nové knize

20. 12. 2018
Domažlicko v nové knize

Okres Domažlice v Plzeňském kraji okouzlí svými přírodními krásami, čistým životním prostředím, ale také lidovými chodskými tradicemi. Domažlicko na l...

Tip na výlet

Branná – obec, která dala...

16. 11. 2018
Branná – obec, která dala světu jedlý jeřáb

Malá obec Branná v podhůří Jeseníků se od svého vzniku kolem roku 1282 až do roku 1947, nazývala Goldenstein (Zlatý kámen), česky Kolštejn. 

Výlov Hradeckého rybníka

26. 10. 2018
Výlov Hradeckého rybníka

Milovníci ryb si zcela jistě nenechali o tomto víkendu ujít výlov Hradeckého rybníka v Tovačově na Přerovsku. Je to jeden z největších výlovů ryb na M...

Malovaná pozvánka do Bero...

5. 10. 2018
Malovaná pozvánka do Berouna

Středočeské město Beroun má svým návštěvníkům co nabídnout.

Muzeum historických kočár...

13. 9. 2018
Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem

V malebné obci Čechy pod Kosířem se nachází MUZEUM KOČÁRŮ, které patří k největším ve střední Evropě.   

Hlavní partneři

  • Liberec

  • Špindlerův Mlýn

  • Harrachov

  • Mladá Boleslav

  • Kudy z nudy

    Kudy z nudy
  • 1
  • 2

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz