SK     CZ     EN     DE     HU     PL

 
14cz

CBS je druhý největší
vydavatel ručně malovaných map na světě.

Více o historii
 

 
70cz1

Na Slovensku a Česku zaměstnáváme lidi, kteří svou práci dělají srdcem.

Více o týmu
 

 

Mezi veřejnost jsme
dostali již více než 2 900 000 výtisků.

Více o mapách
 

 

Svými službami
pomáháme zviditelnit
cestovní ruch v Česku.

Více referencí
 

ProduktyKnihy leteckých fotografií

Knihy leteckých fotografií

Tyto knihy zachycují krásy Vašeho regionu očima dravce. Je to skvělý dárek pro partnery, který působí honosně a reprezentativně.

Malované mapy

Malované mapy

Malovaná mapa je ruční dílo, do posledního detailu vypracované člověkem, ne strojem nebo programem.

Profesionální letecké fotografie vaší obce nebo firmy

Letecké fotografování

Profesionální letecké fotografie vaší obce nebo firmy.

Orientačné plány

Orientační plány

Jednoduché, přehledné, funkční pro každou obec, region či firmu.Fotomapy

Fotomapy

Jsou turistické a informační tabule, vytvářené z leteckých snímků. Usnadňují orientaci v obcích i městech.

Mapy VKU Harmanec

Mapy VKÚ Harmanec

Pokračujeme v tradici Vojenského kartografického ústavu, kterou zná každý turista. Značku VKÚ jsme si vzali od roku 2016 pod záštitu a znovu vydáváme aktualizované mapy.Originální propagační materiály

Originální propagační materiály

Propagační materiály řeknou spoustu věcí za Vás. Podívejte se na naši nabídku a vyberte si to nejefektivnější řešení.

Podpora turismu

Podpora turismu

Podpora turismu ve Vašem regionu přitáhne více návštěvníků. Vybere si každý.

FaceBook  Twitter  


Pri prehliadke Žiliny by ste určite nemali obísť jej historické srdce, ktorým je štvorcové Mariánske námestie. Miesto, ktoré je svojou architektúrou a vzhľadom jedinečné a typické pre Žilinu. V roku 1987 bolo vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Obdivovať tu môžete zrekonštruované historické domy – je ich tu 32, ktoré hrajú všetkými farbami, a podlubia, či arkády na všetkých stranách námestia. Určite si poseďte v niektorej kaviarničke alebo reštaurácii, ktoré svoje stoly vysúvajú tak, aby ste sa mohli kochať pohľadom na námestie a vychutnávať jeho atmosféru. Uprostred námestia neujde pozornosti baroková socha Nepoškvrnenej Panny Márie – Immaculaty na podstavci s reliéfom sv. Floriána. Sochu tu postavili v roku 1738 na počesť zavŕšenia rekatolizácie. Deťom sa určite budú páčiť studne – jedna studňa je pri Panskom dome a má hĺbku 12,7 m. Druhá studňa je hlboká 10,4 m a je na opačnej strane námestia.

marianske v noci solo
Do námestia je začlenený rímsko-katolícky Kostol Obrátenia sv. Pavla Apoštola. Kostol s dvoma vežami pôvodne vybudovali jezuiti, ktorí prišli do mesta v polovici 17. storočia. Zaujímavosťou je, že orientácia nie je v smere západ – východ, ale východ – západ. Ak sa na námestí zastavíte, zistíte, že je živým centrom Žiliny. Dobre urobíte, ak jeho návštevu spojíte s niektorým z kultúrnych podujatí, či už je to Carneval Slovakia Žilina, Stredoveký deň, Deň remesiel alebo iné podujatie.
Neďaleko od námestia v smere ku Farským schodom neunikne Vašej pozornosti dominantná Katedrála Najsvätejšej Trojice – rímsko-katolícky farský kostol postavený okolo roku 1400. S veľkou pravdepodobnosťou stál v jeho blízkosti v 13. storočí Žilinský hrad. Na západnej strane kostola bola neskôr v roku 1762 pristavená Kaplnka sv. Jána Nepomuckého. Vedľa katedrály je ďalšia dominanta mesta - Burianova veža, vysoká 46 m, postavená v renesančnom štýle okolo roku 1530. Je to bývalá zvonica pripomínajúca talianske kampanily. Najväčší zvon vo veži vážil až úctyhodných 2 336 kíl. Ak sa nebojíte výšok, nenechajte si ujsť možnosť vystúpiť po schodoch hore na vyhliadkovú ochodzu so stĺpmi spájanými oblúkmi. Zhora uvidíte ulice Žiliny a jej okolie ako na dlani. Pod farským kostolom bolo v roku 2000 odhalené súsošie sv. Cyrila a Metoda.

359145 marianske namestie v ziline prezentacny den bambiriada 2014 900x
Ak zídete dolu Farskými schodmi, prídete na Námestie Andreja Hlinku. Keď sa pod schodami obzriete dozadu, uvidíte pohľad na spomínanú Burianovu vežu a vežu farského kostola. Tento pohľad je pre Žilinu najtypickejší a je jej symbolom.


Na námestí je postavená bronzová socha Andreja Hlinku, odhalená v roku 1994. Smerom ku farskému kostolu sa rozprestiera zaujímavá stupňovitá fontána, ktorej sa potešia najmä deti. Námestie je veľké a deti tu s obľubou šantia, bicyklujú alebo len tak naháňajú alebo kŕmia holuby. Na námestí sa nachádza secesná budova Považskej galérie umenia, ktorú by nemali minúť milovníci umenia. Galéria sa zameriava na tvorbu slovenských výtvarníkov, ktorý používali vo svojej tvorbe drôt v najrozličnejšej jeho podobe. Je tu stála expozícia diel Vincenta Hložníka.
V dolnej časti námestie susedí s najstarším žilinským mestským parkom Sadom SNP s hudobným pavilónom a fontánou. Ďalším miestom, kde si môžete uprostred mesta len tak uprostred zelene oddýchnuť a poprechádzať sa, je Lesopark Chrasť s detskými ihriskami a lanovým parkom. Krásy prírody a pohľad na vodnú hladinu si môžete plnými dúškami vychutnávať pri Vodnom diele Žilina. Jeho hrádza je dobrými tipom na prechádzku, na bicyklovanie alebo korčuľovanie. Popri hrádzi môžete prejsť až ku vzdialenejšiemu Strečnu alebo do Nezbudskej Lúčky, odkiaľ je to na skok na Starý hrad, tiež nazývaný Starhrad, na ľavom brehu Váhu. Výstup ku nemu zvládnu bez problémov aj najmenší.

1461454 zilina
Ak chcete vidieť najstaršiu architektonickú pamiatku Žiliny, ktorou je malebný biely Kostol sv. Štefana kráľa, zavítajte do mestskej časti Dolné Rudiny. História kostola a kaplnky siahajú do 13. storočia. V mestskej časti Budatín sa nabáda na návštevu zaujímavý Budatínsky hrad z 13. storočia ležiaci na sútoku Váhu a Kysuce. V sprístupnenej zrekonštruovanej veži si môžete vypočuť prednášku o histórii hradu a spod strechy obdivovať výhľady na priľahlý rozsiahly historický anglický park s množstvom zaujímavých starých stromov, vodné dielo Žilinu, Dubeň, či hrebeň Malej Fatry. Deti si určite radi zahádžu kamienky do Váhu, či budú obdivovať vláčiky prechádzajúce mostom nad Váhom alebo si vylezú v parku na zaujímavú drevenú plť. Park je skvelé miesto na piknik alebo leňošenie na deke. V areáli je aj expozícia Považského múzea zameraná na drotárstvo.
V okolí Žiliny sa nachádza množstvo ďalších zaujímavých turistických miest, či turisticky vďačná Malá Fatra s najvyšším Veľkým Kriváňom, malebná Terchová alebo hrady - Lietavský, Súľovský alebo Hričovský hrad, či Sobášny palác v blízkej Bytči. V Čičmanoch môžete obdivovať ďalší jedinečný slovenský fenomén. V smere na sever sa otvára región Kysúc s jeho krásami.

vodne dielo zilina
Príďte sa presvedčiť na vlastné oči.
Pri prehliadke mesta Žilina Vám dobre poslúži mapa Žiliny alebo interaktívna mapa Žiliny, ktorú si môžete aj zadarmo umiestniť na svoju stránku. Naša obchodná zástupkyňa – Andrea Valachová práve pracuje na novom aktualizovanom vydaní mapy mesta Žilina. Chcete sa stať jej súčasťou, prezentovať sa na miestach, kde sa ručne maľované mapy ocitajú? Pre turistov aj domácich je to skvelý pomocník a Vy im môžete povedať o svojom produkte, či službe, ktorá spríjmení pobyt a život v Žiline! Kde sa ubytovať, zájsť na dobrú kávu, či užiť si s deťmi pekné popoludnie?
Pre viac informácií kontaktujte Andreu Valachovú emailom na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. alebo na telefónnom čísle 0915 034 047

 

NOVINKY

Benešovsko pohledem ptáků...

10. 1. 2019
Benešovsko pohledem ptáků uvidíte v nové knize

Začínáme pracovat na nové knize leteckých fotografií Benešovsko z nebe. Benešovsko, oblast rozmanitá s vodními toky, dává široké možnosti pro rek...

Vánoční večírek ve stylu...

9. 1. 2019
Vánoční večírek ve stylu 100 let vzniku Československa

Celý rok 2018 probíhal v duchu oslav 100 let vzniku Československa. Také naše firma se k oslavám připojila - vydali jsme Historickou mapu 100 let...

Vánoční porada

8. 1. 2019
Vánoční porada

Poslední porada v roce 2018 probíhala tentokrát ve slavnostnějším a uvolněnějším duchu dne 7.prosince. Všichni jsme již byli vánočně naladěni a těšili...

Domažlicko v nové knize

20. 12. 2018
Domažlicko v nové knize

Okres Domažlice v Plzeňském kraji okouzlí svými přírodními krásami, čistým životním prostředím, ale také lidovými chodskými tradicemi. Domažlicko na l...

Tip na výlet

Branná – obec, která dala...

16. 11. 2018
Branná – obec, která dala světu jedlý jeřáb

Malá obec Branná v podhůří Jeseníků se od svého vzniku kolem roku 1282 až do roku 1947, nazývala Goldenstein (Zlatý kámen), česky Kolštejn. 

Výlov Hradeckého rybníka

26. 10. 2018
Výlov Hradeckého rybníka

Milovníci ryb si zcela jistě nenechali o tomto víkendu ujít výlov Hradeckého rybníka v Tovačově na Přerovsku. Je to jeden z největších výlovů ryb na M...

Malovaná pozvánka do Bero...

5. 10. 2018
Malovaná pozvánka do Berouna

Středočeské město Beroun má svým návštěvníkům co nabídnout.

Muzeum historických kočár...

13. 9. 2018
Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem

V malebné obci Čechy pod Kosířem se nachází MUZEUM KOČÁRŮ, které patří k největším ve střední Evropě.   

Hlavní partneři

  • Liberec

  • Špindlerův Mlýn

  • Harrachov

  • Mladá Boleslav

  • Kudy z nudy

    Kudy z nudy
  • 1
  • 2

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz