SK     CZ     EN     DE     HU     PL

 
14cz

CBS je druhý největší
vydavatel ručně malovaných map na světě.

Více o historii
 

 
70cz1

Na Slovensku a Česku zaměstnáváme lidi, kteří svou práci dělají srdcem.

Více o týmu
 

 

Mezi veřejnost jsme
dostali již více než 2 900 000 výtisků.

Více o mapách
 

 

Svými službami
pomáháme zviditelnit
cestovní ruch v Česku.

Více referencí
 

ProduktyKnihy leteckých fotografií

Knihy leteckých fotografií

Tyto knihy zachycují krásy Vašeho regionu očima dravce. Je to skvělý dárek pro partnery, který působí honosně a reprezentativně.

Malované mapy

Malované mapy

Malovaná mapa je ruční dílo, do posledního detailu vypracované člověkem, ne strojem nebo programem.

Profesionální letecké fotografie vaší obce nebo firmy

Letecké fotografování

Profesionální letecké fotografie vaší obce nebo firmy.

Orientačné plány

Orientační plány

Jednoduché, přehledné, funkční pro každou obec, region či firmu.Fotomapy

Fotomapy

Jsou turistické a informační tabule, vytvářené z leteckých snímků. Usnadňují orientaci v obcích i městech.

Mapy VKU Harmanec

Mapy VKÚ Harmanec

Pokračujeme v tradici Vojenského kartografického ústavu, kterou zná každý turista. Značku VKÚ jsme si vzali od roku 2016 pod záštitu a znovu vydáváme aktualizované mapy.Originální propagační materiály

Originální propagační materiály

Propagační materiály řeknou spoustu věcí za Vás. Podívejte se na naši nabídku a vyberte si to nejefektivnější řešení.

Podpora turismu

Podpora turismu

Podpora turismu ve Vašem regionu přitáhne více návštěvníků. Vybere si každý.

FaceBook  Twitter  

 malé plieska, či veľké plesá a vodopády. Počas túr si môžete posedieť na vysokohorských chatách a nasať ich atmosféru. Tým, že sú Tatry pomerne malé, môžete na turistických chodníkoch postupne dôverne spoznávať každé ich zákutie, každý ich kameň, až sa Vám stanú blízkymi a budete ich chcieť navštevovať pravidelne.

Rôznorodá príroda plná protikladov sa Vám ponúka na jedinej túre, na ktorej očakávajte značné prevýšenie, či skúšku Vašej vytrvalosti a kondície. Za Tatrami sa medzi Spišskou Magurou a Dunajcom rozprestiera čarovné Zamagurie s malebnými Pieninami a dedinkami, kde môžete nájsť pôvodné goralské usadlosti a ľudovú architektúru. Poďme sa bližšie pozrieť, čo Tatry a Zamagurie svojím návštevníkom ponúkajú.

tatry v slnku

Za symbol Slovenska sa považuje na západe Vysokých Tatier zakrivený Kriváň dostupný zo Štrbského Plesa. Často navštevovaným miestom je Bystrá lávka prístupná cez Furkotskú, či Mlynickú dolinu s vodopádom Skok. Lyžiari sa určite potešia Solisku, ako aj chate a vyznávači bežeckého lyžovania tratiam na Štrbskom Plese. Z Plesa môžete po červenej značke zavítať ku vyššiemu Popradskému Plesu, posedieť si na chate a vystúpiť serpentínami na skalnatú Ostrvu. Zvrchu sa Vám odkryjú výhľady na Mengusovskú dolinu s Kôprovským štítom a hradbou Mengusovských štítov, pod ktorými sa rozprestiera aj najväčšie a najhlbšie z tatranských plies - Veľké Hincovo pleso. V doline sa nachádza aj prístupová cesta na Rysy, ktoré sú aj s nezameniteľnou chatou pod Rysmi jedným z najnavštevovanejších miest Tatier. K tomu dopomáha isto aj to, že Rysy sú dostupné aj z Poľskej strany.

Z Ostrvy je možné po magistrále pokračovať ku Batizovskému plesu a na Sliezsky dom. Tento býva štartovacím bodom pri výstupe na najvyšší Gerlachovský štít, ktorý je možný zdolať iba so sprievodcom. Cez Kvetnicu sa otvára cesta na Poľský hrebeň, či Východnú Vysokú nad ním. Cez Poľský hrebeň sa môžete prehupnúť do Litvorovej doliny, ktorá nižšie prechádza do Bielovodskej doliny, ktorá je s dĺžkou nad 10 km najdlhšou dolina celých Tatier. Inou možnosťou je z Poľského hrebeňa prejsť cez sedlo Prielom do Veľkej Studenej doliny. V jej hornej časti je vysokohorská Zbojnícka chata.

000 panorama vt2 zmensena

Magistrála zo Sliezskeho domu pokračuje úbočím rozložitého Slavkovského štítu až na Hrebienok. Nad Hrebienkom môžete z červenej značky odbočiť cez Rainerovu a Zamkovského chatu do malebnej Malej Studenej doliny. Pod Prostredným hrotom Vás po úvodnom stúpaní privíta vysokohorská Téryho chata. Od nej si môžete trúfnuť na Priečne sedlo, ktoré je na niekoľkých miestach exponované a zabezpečené reťazami a cez sedlo zísť do už spomínanej Veľkej Studenej doliny. Napravo od Priečneho sedla je ešte vyššie suťové Sedielko, ktorým môžete zísť na sever do Zadnej Javorovej, respektíve Javorovej doliny až do Tatranskej Javoriny.

pieniny jesen 2015

Ak chcete zostať verný magistrále, z Hrebienka Vás červená značka dovedie na Skalnaté Pleso, ktoré ocenia aj lyžiari. Tu sa môžete nechať vyviezť visutou lanovkou na Lomnický štít, ktorý bol v minulosti dlho považovaný za najvyšší štít Vysokých Tatier. Od Skalnatého Plesa červená značka pokračuje na Veľkú Svišťovku, za ktorou klesáte dolu do doliny Zeleného plesa, pri ktorom sa nachádza aj chata pri Zelenom Plese. Z nej môžete pozorovať najmä mohutné skalné steny Kežmarských štítov. Od chaty Vás žltá značka zavedie okolo Jastrabej veže na Jahňací štít, z ktorého môžete pozorovať okrem Vysokých Tatier aj Belianske Tatry, Poľsko, či Pieniny na Zamagurí. Červená značka od chaty pokračuje na Veľké Biele pleso. Od neho môžete zísť dolu do Tatranskej Lomnice. Ak chcete pokračovať ďalej, cez Kopské sedlo sa dá prejsť na severnú stranu do Zadných Meďodol, ktorá prechádza neskôr do Javorovej doliny. Ak nechcete strácať nadmorskú výšku, z Kopského sedla môžete vyjsť ešte vyššie do trávnatého Širokého sedla, ktoré patrí do Belianskych Tatier. Keďže hlavný hrebeň s najvyšším Havranom nie je z dôvodu ochrany prírody turisticky prístupný, nabáda sa chodník vedúci Monkovou dolinou až do Ždiaru, kde je zachovaná ľudová architektúra a lyžiarske stredisko.

 

zamagurie

Červená značka pokračuje zo Ždiaru cez Maguru - už v pohorí Spišskej Magury, odkiaľ sa zvažuje do Malej a Veľkej Frankovej na Zamagurí. Z Veľkej Frankovej opúšťa Slovensko a pokračuje Poľskom. Jedinečnou obcou v tejto lokalite je dedinka Osturňa, ktorá je pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry s goralskými usadlosťami. Pod hrebeňom Magury sa zo severu nachádza osturnianske Jazero. Na jeho objavenie je potrebný kúsok šťastia a možno aj rada od miestnych, ako sa k nemu presne dostať. Na sever od Osturne sa ukrýva Veľké Osturnianske jazero a Malé jazerá.

Na Zamagurí sa rozprestierajú Pieniny s najvyššími Vysokými skalkami. Z poľskej strany sú atraktívnymi vrcholmi najmä Tri koruny, z ktorých sa Vám ukážu Vysoké a Belianske Tatry a taktiež Sokolica, z ktorej môžete v hĺbke pod Vami obdivovať krásne meandre Dunajca. Túto rieku je možné splaviť na plti v úseku od Červeného Kláštora po ústie Lesnického potoka. V Červenom Kláštore stojí za návštevu jedinečný kláštor kartuziánov, známy legendou o lietajúcom frátrovi Cypriánovi.
Ak zavítate na tieto miesta, môžete si do svojho batoha pribaliť mapu Vysokých Tatier, Pienin, Horného Spiša,. Tipy na návštevu Vám ponúka aj maľovaná mapa. Online interaktívnu mapu si môžete pozrieť tu. A pokiaľ sa Vám páči, môžete si ju vložiť na svoj web!

Momentáne pripravujeme aj dlhoočakávanú 1. regionálnu knihu leteckých fotografií, ktorú vydávame spoločne s našimi partnermi! Veľmi sa tešíme a ďakujeme za podporu! Informáciu o knihách nájdete v sekcii služby, prípadne po vydaní si môžete knihu samotnú kúpiť v našom eshope.

 

 

 

 

 

NOVINKY

Benešovsko pohledem ptáků...

10. 1. 2019
Benešovsko pohledem ptáků uvidíte v nové knize

Začínáme pracovat na nové knize leteckých fotografií Benešovsko z nebe. Benešovsko, oblast rozmanitá s vodními toky, dává široké možnosti pro rek...

Vánoční večírek ve stylu...

9. 1. 2019
Vánoční večírek ve stylu 100 let vzniku Československa

Celý rok 2018 probíhal v duchu oslav 100 let vzniku Československa. Také naše firma se k oslavám připojila - vydali jsme Historickou mapu 100 let...

Vánoční porada

8. 1. 2019
Vánoční porada

Poslední porada v roce 2018 probíhala tentokrát ve slavnostnějším a uvolněnějším duchu dne 7.prosince. Všichni jsme již byli vánočně naladěni a těšili...

Domažlicko v nové knize

20. 12. 2018
Domažlicko v nové knize

Okres Domažlice v Plzeňském kraji okouzlí svými přírodními krásami, čistým životním prostředím, ale také lidovými chodskými tradicemi. Domažlicko na l...

Tip na výlet

Branná – obec, která dala...

16. 11. 2018
Branná – obec, která dala světu jedlý jeřáb

Malá obec Branná v podhůří Jeseníků se od svého vzniku kolem roku 1282 až do roku 1947, nazývala Goldenstein (Zlatý kámen), česky Kolštejn. 

Výlov Hradeckého rybníka

26. 10. 2018
Výlov Hradeckého rybníka

Milovníci ryb si zcela jistě nenechali o tomto víkendu ujít výlov Hradeckého rybníka v Tovačově na Přerovsku. Je to jeden z největších výlovů ryb na M...

Malovaná pozvánka do Bero...

5. 10. 2018
Malovaná pozvánka do Berouna

Středočeské město Beroun má svým návštěvníkům co nabídnout.

Muzeum historických kočár...

13. 9. 2018
Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem

V malebné obci Čechy pod Kosířem se nachází MUZEUM KOČÁRŮ, které patří k největším ve střední Evropě.   

Hlavní partneři

  • Liberec

  • Špindlerův Mlýn

  • Harrachov

  • Mladá Boleslav

  • Kudy z nudy

    Kudy z nudy
  • 1
  • 2

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz