MAPA CHEBSKO A SOKOLOVSKO

FaceBook  Twitter  

m lVíte, jak by vypadaly regiony Chebska a Sokolovska, kdyby je nakreslil malíř? Pohrál by si s každým detailem, použil fantazii a ztvárnil krajinu, vesnice a města těmi nejpestřejšími barvami. S takto vyhotovenou uměleckou prací mohou seznámit obyvatelé a turisté na Chebsku a Sokolovsku, protože jsme vydali novou malovanou mapu těchto regionů.

V mapě jsou zakresleny atrakce regionu, turistické i cyklistické stezky, ale také historická a památná místa. Na zadní straně mapy jsou uvedeny důležité informace o obcích a společnostech, které se do projektu zapojily. Místní i návštěvníci tak získají skvělý přehled, která místa v regionu stojí za návštěvu nebo kde třeba dobře vaří a dá se tam i přenocovat.

MĚSTO CHEB A JEHO KRÁSY
Region Chebsko se rozkládá v nejzápadnější části Karlovarského kraje a ve své okresní podobě kopíruje současnou česko-německou hranici až k Mariánským Lázním. Samotné město Cheb v sobě skrývá pozůstatky česko-německé historie. Minout byste neměli kostel sv. Mikuláše s vyhlídkovou věží či zdejší hrad a jeho Černou věž. Ta je spolu se Špalíčkem, blokem jedenácti gotických hrázděných domů, symbolem města. Stopy česko-německé historie ale najdete i v okolí Chebu. Na Zelené hoře se tyčí tzv. Bismarckova rozhledna, která byla společně s rozhlednou Háj u Alše postavena na počest německého kancléře Otty von Bismarcka. Symbolickým místem česko-neměckého setkávání je pak poutní areál Maria Loreto.

hrad chebvyhlidkova vez cheb

Hrad Cheb (vlevo) a vyhlídková věž v Chebu (vpravo)

spalicek

Špalíček

MÍSTA, KDE SE PRAVĚK SNOUBÍ S GEOFYZIKOU
Předtím, než zavítáte do známých Františkových Lázní, které na cestě nemůžete minout, zastavte ve Skalné. Najdete tu, kromě hradu Vildštejn a nedaleké zříceniny Starý Rybník, jedinečné Geofyzikální muzeum, které zákazníkům přibližuje výzkum zemětřesení. Další muzeum, věnované tentokrát pravěkým zvířatům, na Vás čeká v přírodní rezervaci Soos s muzejní úzkorozchodnou drahou, která sloužila pro převoz vytěžené hlíny a jílu. Zdejší krajina je totiž bohatá na rašelinu, což vedlo i ke vzniku prvních slatinných lázní na světě. Ty nesou dodnes jméno svého zakladatele Františka I.

LÁZEŇSKÝ TROJÚHELNÍK
Dnešní Františkovy Lázně představují ucelený soubor klasicistní architektury, což návštěvníkům navozuje iluzi starých časů. Nenechte se ale zmást, zdejší procedury patří k těm nejmodernějším, stejně jako komplex bazénů Aquaforum. Dalšími lázněmi jsou Kynžvart, jejichž dominantou je stejnojmenný zámek. Původně zde sídlil kníže Metternich a je hojně navštěvován i hosty z nedalekých Mariánských lázní.

marianske lazne

Mariánské Lázně

Prohlédněte si mapu online

chebsko a sokolovsko mapa

http://www.malovanemapy.cz/chebsko_a_sokolovsko_mapa.jpg

chebsko a sokolovsko info

http://www.malovanemapy.cz/chebsko_a_sokolovsko_info.jpg

Skládanou i nástěnnou mapu včetně zalištování koupíte na našem e-shopu.

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz