Setkání Hanáků a soutěž Haná jako malovaná

FaceBook  Twitter  

Setkání Hanáků 2018Dne 27. - 28. září 2018 se v rozlehlých prostorách zámku Čechy pod Kosířem konalo VII. Setkání Hanáků.

 

Slavnost začala ve čtvrtek ve večerních hodinách divadlem z repertoáru cimrmanovského divadla a to známou hrou České nebe v podání umělců Divadelní společnosti Větřák Pivín. Na zámku je k vidění stálá filmová expozice Jana a Zdeňka Svěrákových.

 

Pátek začal Svatou mší s lidovými zpěvy v kostele s. Jana Křtitele. V ulicích zněly dechovky a od obecního úřadu po návsi do zámeckého parku se vydal krojovaný průvod, který čítal na třicet hanáckých spolků. Návštěvníci mohli během průvodu obdivoval lidovou tvořivost, zručnost a fantazii, která byla zapotřebí při tvorbě a výrobě jednotlivých krojů.

Krojová poradna na Setkání Hanáků Hudební vystoupení na Setkání Hanáků

Průvod i návštěvníci se přesunuli k zámeckých schodům, kde proběhlo slavnostní zahájení a „znovuzaložení“ Československa. Za zpěvu Hanáckého mužského sboru Rovina z Olomouce přijeli zakladatelé Československa Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš a Milan Rastislav Štefánik. Každý z nich krátce promluvil k přítomným a tak si návštěvníci společně připomněli stoleté výročí vzniku republiky.

zakladatelé Československa Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš a Milan Rastislav Štefánik zakladatelé Československa Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš a Milan Rastislav Štefánik

Během celého dne byla k vidění řada tanečních i hudebních vystoupení, výstava fotografií, kde nás reprezentovaly naše letecké fotografie hradu Helfštýn a viaduktu v Jezernici. K dispozici bylo bohaté občerstvení a spousta produktů na tradičním farmářském a řemeslném trhu. Počasí se opravdu vydařilo a hosté odcházeli spokojeni plni krásných dojmů a zážitků.

Letecké fotografie hradu Helfštýn a viaduktu v Jezernici Krojová poradna

 

 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz