Hodonínsko z nebe

FaceBook  Twitter  

Hodonínsko z nebeZačínáme pracovat na další knize leteckých fotografií z jižní Moravy. Tentokrát se z nebe podíváme na Hodonínsko

 

 

 

Okres Hodonín leží na jihovýchodní Moravě při hranici se Slovenskou republikou, charakteristický je svým členitým terénem. Tento kraj přitahuje návštěvníky kulturními památkami, udržováním lidových tradic, zajímavými turistickými cestami v Chřibech a v Bílých Karpatech a láká k projížďkám malebnou rovinou i strmou krajinou mezi vinohrady. Spokojenost návštěvníků úměrně stoupá s počtem navštívených vinných sklípků.

Hodonín Veselí nad Moravou

Čejkovice

Bohatou historii okresu dokumentují cenné archeologické nálezy u Mikulčic. Archeologická expozice na místě vykopávek nabízí obraz velkolepé kultury prvního slovanského státního útvaru na našem území. Středověk připomíná turisticky atraktivní templářská tvrz s bludištěm chodeb v Čejkovicích.


Z dalších historických období se dochovaly především památky renesanční - radnice a zámek v Kyjově, barokní zámek v Miloticích, zámeček v Čejkovicích a církevní stavby ve Veselí na Moravě.
Město Hodonín je rodištěm zakladatele československého státu Tomáše G. Masaryka. Střediskem lidových tradic je Strážnice se skanzenem lidové architektury a každoročním mezinárodním folklórním festivalem. Město Kyjov ožívá každý čtvrtý rok festivalem lidové kultury Slovácký rok. Je to vrcholná přehlídka lidových tradic, řemesel, tance a zpěvu.

Čejkovice Strážnice

Strážnice Moravský Písek

Vlkoš

Turisticky vyhledávanou atraktivitou Veselí nad Moravou je vodní cesta Baťův kanál. Z památkových zón lidové architektury patří k nejhodnotnějším větrný mlýn v Kuželově a kamenné stodoly, komory a roubené seníky na Horňácku. Židovskou komunitu připomínají hřbitovy ve Strážnici, Bzenci a Dambořicích. Ve výčtu kulturních zajímavostí má své místo hodonínská Galerie výtvarných umění se stálou expozicí výtvarných umělců Slovácka v čele s Jožou Úprkou. Památky na období napoleonské války jsou soustředěny v muzeu ve Ždánicích.

Přímo symbolické jsou pro okres všudypřítomné vinice a vinné sklepy. Celý vinorodý region je protkán vinařskými cyklistickými stezkami se zastaveními u nejpozoruhodnějších historických vinných sklepů v jednotlivých obcích. Mezi nejzajímavější patří historický soubor vinných sklepů Plže.

Mnohé z těchto zajímavostí a krás budete mít možnost prohlédnout si nově připravované knize leteckých fotografií Hodonínsko z nebe.
Bližší informace vám poskytne projektový manažer Tibor Skalka, tel.:+420 776 640 887, e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hodonínsko z nebe

Mutěnice Ždánice

Želetice

 

Kontakt

 CBS Nakladatelství s. r. o.
     Vodní 1972 
     760 01 Zlín
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 774 479 544
 +420 773 294 544
 
 www.cbs-cesko.cz

Obchodní oddělení

 Pobočka Pardubice
     Sukova tř. 1556 
     530 02 Pardubice
     Česká republika
 
 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 +420 773 294 445

 
 www.cbs-cesko.cz